Ekonomi

THY ve Hitit sözleşme imzaladı

Türk Hava Yolları (THY), AnadoluJet’in rezervasyon ve biletleme hizmetleri için yerli teknoloji sağlayıcısı Hitit ile iş birliği yaptı. Sözleşme sonucunda Hitit’in ‘Crane PSS’ Yolcu Hizmetleri Sistemi analizi imza tarihinden itibaren 5 yıl süreyle AnadoluJet tarafından kullanılacaktır. Türk Hava Yolları’nın Türk Hava Yolları Anadolujet markasının kullanımına yönelik olarak düzenlediği “Yolcu Hizmet Sistemi (PSS) – (Yolcu Hizmetleri Sistemi) Projesi” ihalesine ilişkin KAP’ta yer alan duyuruya göre; Ticari konulardaki rekabet gücünü kaybetmemek ve Hitit Bilgisayar’ın hukuki menfaatlerinin zarar görmesini önlemek amacıyla, konuya ilişkin içsel bilgilerin kamuya açıklanmasının süreç sonuna kadar ertelenmesine karar verilmiştir. Sermaye Piyasası Kurulu’nun II-15.1 sayılı Özel Durumlar Tebliği’nin 6. maddesi.

SÜRE 5 YIL

Duyuruda, Türk Hava Yolları’nın, şirketin “Crane PSS” Yolcu Hizmetleri Sistemi analizinin Software as a Service (SaaS) çerçevesinde sunulmasına yönelik teklifinin onaylandığı ve taraflar arasında 23.02 tarihinde sözleşme imzalandığı kaydedildi. .2023.

Açıklamada, ihalenin kazanılması ve sözleşmenin imzalanması sonucunda sistem için gerekli hazırlık çalışmalarının başlatılacağı belirtildi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu