Yaşam

Oyuncu Burak Sergen’den ‘hayvan küçültme’ davası

Oyuncu Burak Sergen, gelirinin azaldığını belirterek, eski eşi Işıl Sergen’e ödediği nafakanın 10 bin lira düşürülmesi talebiyle İstanbul Aile Mahkemesi’nde dava açtı. Sergen’in çocuğuna ödediği nafakanın ÜFE oranında artarak 41 bin 209 liraya çıktığı ileri sürüldü.

Hürriyet’te yer alan habere göre, Dilekçesinde müvekkilinin ödediği nafakanın çocuğun ihtiyacından fazla olduğunu belirten Burak Sergen’in avukatları, “Covid-19 geçiren müvekkilim uzun süre hastanede yatmış ve eskisi gibi kolay iş bulamamıştı. . Yer aldığı projelerde de düşük fiyatlar alıyor. Çocuğuna nafaka ödemek için evini ve arabalarını satmak zorunda kalan müvekkil şu anda kiralık bir evde oturuyor. Ancak Işıl Sergen ise lüks mahallelerde el yapımı mumlar, mücevherat ve emlakçılık yapıyor. Müvekkilin geliri azalırken Işıl Sergen’in mal varlığında artış yaşandı. Bu nedenle nafakanın 10 bin liraya düşürülmesini istiyoruz” dedi.

15 Mart 2018’de boşanan Burak Sergen ile Işıl Sergen’in 14 yaşındaki çocuklarının velayeti anneye verildi. Mahkeme, Burak Sergen’in 20 bin lira nafaka ödemesine karar verdi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu