Haber

Beykoz Belediye Başkanı Aydın: “Yaralar 1 yıl içinde sarılacak”

Beykoz Belediye Başkanı Aydın: “Yaralar 1 yıl içinde sarılacak”

Beykoz Belediye Başkanı Aydın:

“Biz de bayramı Kırıkhan’da geçiriyoruz, depremzede kardeşlerimiz ve çocuklarımızla buradayız”

Cumhurbaşkanımızın da belirttiği gibi bir yıl içinde yaraların sarılacağına ve bir sonraki bayramda kuralların çok daha doğru olduğunu görmenin mümkün olacağına inanıyorum.”

HATAY – Hatay’da depremin vurduğu Kırıkhan’da ilk günden itibaren yaraları sarmak için canla başla çalışan İstanbul Beykoz Belediye Başkanı Murat Aydın, çadırkentlerde kalan aileleri ziyaret ederek bayram hediyesi verdi. Deprem bölgesine gelişini uzatınca kendini suçlu hissettiğini ifade eden Başkan Aydın, “Öyle bir psikoloji içindeyim ki. önümüzdeki tatilde şartların çok daha iyi olduğunu.”

Türkiye’yi kasıp kavuran Kahramanmaraş depremlerinden en çok zarar gören illerden biri olan Hatay’da devlet ve millet iş birliğiyle yaralar sarılmaya devam ediyor. Bu kapsamda Ramazan Bayramı’nda yalnız kalmayan aileler de ziyaret edilerek acıları dindirilmeye çalışılıyor. Felaketin ilk gününden bu yana bölgede görev yapan Beykoz Belediye Başkanı Murat Aydın, ekibiyle birlikte Kırıkhan ilçesindeki çadır kentlerde kalan aileleri tek tek ziyaret etti. Onlarla sohbet eden ve onlarla yakından ilgilenen Aydın, hediyeler vererek başta çocuklar olmak üzere ailelerin yüzünü güldürdü.

“Depremin olduğu ilk günden beri buradayız”

Beykoz Belediye Başkanı Murat Aydın, depremin ilk gününden beri bölgede olduklarını hatırlatarak, “Beykoz halkı olarak depremin ilk günü saat 16.00’dan beri buradayız. Kalbimizle buradayız. Kurumumuzun imkanları ile buradayız. Bölgeye 4. Gelişim. Tatili Kırıkhan’da geçiriyoruz. “Deprem mağdurlarımızla, çocuklarımızla buradayız. Bayramımızı kutladık. Şimdi yine çadırları dolaşıyoruz, çocuklarımızı, kardeşlerimizi ziyaret ediyoruz. Beykoz olarak deprem bölgesinde olup depremin acısını sarmak için burada olmak istedik. İnanın ‘buraya geliş süremi uzatınca yanıldığımı hissediyorum’ dedim. “Bir nevi psikoloji içindeyim. Çünkü ülkemizin yaklaşık 500 kilometresi büyük bir afet yaşadı. Sanki vücudumuzun bir organı zarar görmüş gibi. O acıyı hep yüreğimizde hissediyoruz. Biz hep buraya gelip o acıyı dindirmeye geliyoruz.” acı” dedi.

“Yaralar 1 yılda iyileşecek”

Bugünkü kuralların ilk günden daha uygun olduğunu belirten Aydın, “Önümüzdeki günlerin daha da güzel olacağına inanıyoruz. Meslektaşlarıma çok teşekkür ediyorum. İsteyerek geliyorlar. Yaklaşık 2,5 aydır buradalar. Alıyorlar. Hayatı kolaylaştıracak adımlar.Beykozlu hemşehrilerimize Teşekkürler.Gönülleri burada.Onlar imkanlarıyla,destekleriyle buradalar.Yardımlarını örgütlüyoruz.Sevgilerini,şefkatlerini buraya aktarıyoruz.Ümidimiz duamız, Cumhurbaşkanımızın da dediği gibi 1 yıl içinde yaraların sarılmasını diliyoruz.Bir sonraki bayramda kuralların çok daha iyi olduğunu görmenin mümkün olacağına inanıyorum” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu