Haber

Yozgat’ta iş makineleri doğalgaz borusunu deldi, şehrin gazı kesildi

YOZGAT’ta özel bir şirkete ait iş makinesinin çalışması sırasında doğalgaz borusu patladı. Alınan tedbirler çerçevesinde doğalgaz dağıtım şirketi tarafından şehrin gazı kesildi. Hastaneler, cezaevleri, sağlık ocakları ve fırınlar ile gaz verilen evlere gaz regülatörleri kontrol edildikten sonra gaz verileceği belirtildi.

Mehmet Hulusi Efendi Mahallesi Sungurlu Caddesi’ndeki su isale hattında çalışan iş makinesi, doğalgaz hattını deldi. Borudan sızan gaz kısa sürede etrafa yayıldı. Vatandaşların ihbarı üzerine doğalgaz dağıtım şirketi tarafından şehrin gazı kesildi. Arızanın giderilmesi için çalışma başlatılırken, gazı kesilen vatandaşlar uzun süredir kullanmadıkları mutfak tüplerini doldurmak için tüp satan iş yerlerine akın etti.

Arızanın olduğu bölgede incelemelerde bulunan Yozgat Valisi Ziya Polat, “Akşam saatlerinde doğalgaz hattında yaşanan arıza nedeniyle şehir merkezinde doğalgaz kesildi. Şu anda hastanelerimiz, cezaevlerimiz. , sağlık ocakları ve ocaklara doğalgaz verildi ve vermeye devam ediyoruz. Yozgatımıza geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum.” diye konuştu.

Yozgat Belediye Başkanı Celal Köse, evlere doğal gaz verilmesi için çalıştıklarını belirterek, “Doğalgaz elektrik ve su gibi değildir, evlerin girişlerindeki gaz regülatörlerinin kontrol edilmesi gerekiyor. Doğalgaz dağıtım şirketi personelinin kontrol etmesi gerekiyor. tüm regülatörleri kontrol edecek ve ardından evlere gaz verilecek.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu