Teknoloji

Donald Trump, kurucusu olduğu Truth Social’dan ayrılmak istiyor

Eski ABD lideri Donald Trump, Truth Social’dan ayrılmak istiyor. Trump, lider adaylığı öncesinde sosyal medya platformları Twitter ve Facebook’a geri dönmek istiyor.

2024’te yeniden başkanlık yarışına katılmak isteyen eski ABD Başkanı Trump, sosyal medyada bir patlama daha yaratarak kamuoyunun ve medyanın dikkatini çekmek istiyor. Geçtiğimiz günlerde Facebook’tan hesabını geri almak istediğini söylemiş ve bunun için dilekçe vermişti. Ayrıca Truth Social ile, Trump’ın her türlü sosyal medya gönderisini önce Truth’a göndermesini zorunlu kılan bir “sosyal medya münhasırlığı” anlaşması var.

Sıfırdan başlamasına yardım ettiği platform olan Truth Social’dan vazgeçmek ve bir kez daha Twitter ve Facebook’ta olmak istiyor gibi görünüyor.

Donald Trump, Truth Social’dan neden ayrılmak istiyor?

Rolling Stone’un yayınladığı haberde, “Bir kaynak, Donald Trump’ın Truth Social anlaşmasına atıfta bulunarak ‘gerekli olmayacak’ dediğini söyledi. Başka bir kaynak, Trump’ın “taahhütlerde bulunmak istemediğini” söyledi.

Bu haber, Trump’ın kampanya ekibinin bir hafta sonra Facebook ana şirketi Meta’ya hesabının blokesini kaldırması için dilekçe verdiğini bildirmesinden sonra geldi. Twitter’ı eline alan Elon Musk, şu anda tekrar etkin bir şekilde kullanmasa da aslında Trump’ın hesabına koyduğu yasağı kaldırmıştı.

Trump’ın, Haziran ayında sona ermesi beklenen Truth Social ile münhasırlık son tarihini uzatması pek olası görünmüyor. Bu, gece gündüz, gece gündüz tweet atmasıyla tanınan bir adam için fazladan iş anlamına gelebilir.” açıklama yaptı

haberhayrat.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu