Haber

Depremin göbeğinde 34 saat sonra ağlayan buluşma

Depremin göbeğinde 34 saat sonra ağlayan buluşma

Enkazdan önce afet merkezi önünde bekleyen 3 çocuk kurtarıldı. Anne babaları yaralanınca 34 saat sonra herkesi ağlatan bir görüşme gerçekleşti.

KAHRAMANMARAŞ – Sarsıntının tam kalbindeki Kahramanmaraş’ta tüm Türkiye’yi hem sevindiren hem ağlatan bir miting gerçekleşti. Yıkılan evlerinden sağ salim çıkan 3 kardeş, anne ve babalarından haber bekliyordu. Enkazdan daha sonra çıkan hafif yaralı baba ve annenin AFET Uyum Merkezi’ne yürümesiyle anne-baba ve çocukların buluşması sırasında duygusal anlar yaşandı.

Tüm Türkiye’yi şoke eden depremde evlerinden çıkan 3 kardeş, haber alamadıkları velilerinden bilgi almak için Kahramanmaraş’ta İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü önünde beklemeye başladı. Herhangi bir yarası olmayan kardeşler burada endişeyle beklerken, Piazza AVM yanındaki evlerinin enkazından sağ kurtulan ve kolu kırık olan baba ve anne buraya geldi.

Anne baba ve çocuklarının buluşmasında Türkiye’yi ağlatan bir buluşma yaşandı. Aile fertlerinin birbirine sarılması, 34 saatin ardından özlemlerini giderdi. Depremin ardından tedirginlik ve tedirgin bekleyiş yerini hüzünlü bir karşılaşmaya bıraktı.

İzleyiciler duygularına hakim olamazken, aile bireyleri daha sonra afet merkezinden ayrıldı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu