Haber

Cüneyt Çakır, Gürcistan Futbol Federasyonu Hakem Daire Başkanı oldu.

Gürcistan Futbol Federasyonu Hakem Daire Başkanlığına eski FIFA lisanslı hakem Cüneyt Çakır atandı.

Türk futbolunun efsane hakemlerinden Cüneyt Çakır, Gürcistan Futbol Federasyonu Hakem Dairesi Başkanlığı’na emanet edildi. Federasyondan yapılan açıklamada, “Gürcistan Futbol Federasyonu hakem dairesine eski FIFA (2006-2022) ve UEFA (2010-2022) hakemi Cüneyt Çakır başkanlık edecek. Tecrübeli hakem bugün SFF Genel Sekreteri ile gerçekleştirildi. Crystalbeth Ulusal Lig ve Crystalbeth Ulusal Lig 2 hakemleri bir toplantıda tanıtıldı”.

Tanıtım toplantısında konuşan Cüneyt Çakır, Gürcistan Futbol Federasyonu’na teşekkür ederek, “Öncelikle Levan Kobiashvili, Davit Mujiri ve Gürcistan Futbol Federasyonu’na teşekkür etmek istiyorum. Bu durum bana teklif edildiğinden beri aramızda çok güzel bir bağ oluştu. .Planlarını ve görüşlerini benimle paylaştı.Bu pozitif tavır bugün burada olmamın temel sebebidir.Kariyerim boyunca birçok büyük maç ve turnuvaya katıldım.Sürdürülebilir başarıyı yakalamak her zaman ana hedefim olmuştur. Sürdürülebilir başarıya doğru doğru adımlar atmak için hakem eğitiminde uluslararası standartları hayata geçireceğiz ve “Maçlara daha fazla hakem dahil etmeye çalışacağız. Tüm hakemleri ulusal şampiyonluk maçlarına en uygun şekilde hazırlayalım ki sadece sahada oynanan futbolun kalitesi tartışılsın. Biz komşuyuz ve burada kaldığım süre boyunca ülkelerimiz arasında daha güçlü bağlar kurulmasını istiyorum. Benim için çok gurur verici olacak.” .

2006 yılında FIFA rozetini alan Cüneyt Çakır, Haziran 2011’de UEFA tarafından UEFA Seçkin Hakem kategorisine yükseldi. Çakır, 2014 ve 2018 Dünya Kupalarını düdük çalmıştı. – İSTANBUL

kavaklidere-haber.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu