Haber

Antalya’dan deprem bölgesine yardımlar sürüyor

Antalya’da belediye, sivil toplum kuruluşları ve hayırseverler, Kahramanmaraş’ta 6 Şubat’ta meydana gelen depremlerde mağdurlara yardım etmeye devam ediyor.

Büyükşehir Belediyesi’nden yapılan açıklamaya göre, belediye ekipleri tarafından Hatay’dan sonra Gaziantep’in Nurdağı ve İslahiye ilçelerinde de kampüs ve aşevi kuruldu.

Nurdağı’nda konteyner kent, İshaliye’de çadır kent oluşturan belediye grupları, depremzedelerin barınma ihtiyaçlarını karşılarken, kurdukları aşevleriyle de depremzedelere günde üç öğün sıcak yemek veriyor.

Nurdağı’na portatif fırın kurarak ekmek üretimine başlayan ekipler, depremzedelerin hijyen, giyim ve diğer ihtiyaçlarını da karşılıyor. Nurdağı ve İslahiye yerleşkelerinde de portatif banyo ve portatif tuvaletler kurulmuştur. Portatif banyo sadece kampüs sakinlerine değil, bölgedeki depremzedelere de hizmet vermektedir.

Bu arada Çiğdem Çiçekleri Hanımlar Kooperatifi tarafından kentteki depremzedeler için yemek etkinliği düzenlendi. Etkinlikte, hayatını kaybedenler için dualar edildi ve depremzedelere ihtiyaçlarına göre yardımlarda bulunuldu.

Programa katılan Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, belediye ile iş birliği içinde manevi ve sosyal güçlendirme çalışmalarının yürütüleceğini belirtti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu